Zwiedzamy Sandomierz i Ujazd

    

29 maja 2023 roku, uczniowie klas 5, 6 i 7 SP uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Miasto powitało nas piękną aurą i wieloma atrakcjami. Położony na siedmiu wzgórzach Sandomierz, to przepiękny ‘mały Rzym’, pełen zabytków, urokliwych uliczek i wspaniałych widoków.

     Podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem, uczniowie podziwiali Starówkę, Bramę Opatowską, ‘Ucho Igielne’, krajobraz z wieży widokowej oraz Podziemną Trasę Turystyczną. Spacerowali wzdłuż murów Zamku Królewskiego oraz zwiedzili wnętrze Bazyliki Katedralnej, podziwiając przepiękne freski, barokowe obrazy i rzeźby. Kolejnym punktem wycieczki był spacer wąwozem lessowym, porośniętym drzewami i bujną roślinnością o niezwykłych splotach korzeni. Po posiłku na Rynku Miasta Sandomierza i zakupie pamiątek, kolejnym etapem podróży były ruiny XVII wiecznego Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, który przez kilka lat cieszył się mianem najpiękniejszego zamku w Europie. Po budowli oprowadzał nas przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał o historii i dawnych dziejach okazałego pałacu .

   Wesołym autobusem nasi uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę historyczną i przyrodniczą, a oprócz pamiątek i zdjęć, przywieźli mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Naszym Wychowawcom dziękujemy za organizację i sprawowanie całodziennej opieki.

« z 16 »