Osiągnięcia uczniów

Rok szkolny 2021/2022

Wrzesień – Stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla – uczennice 7 kl. SP: Julia Potrebka, Iwona Charydczak, Julia Fil

Listopad – konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu – wyróżnieni: Marsela Demyanchuk, Makar Demyanchuk (kl. 3 SP) oraz Orest Horków (kl. 2 SP)

Grudzień – Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, wystawa ,,Widząc siebie. Autoportrety”. Wśród wystawionych prac znajdował się obraz namalowany przez uczennicę naszej szkoły – Sofię Hurovą.

Styczeń Konkurs plastyczny „Bożonarodzeniowa ozdoba” zorganizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu – nagroda w III kategorii dla Julii Potrebki.

Styczeń III Konkurs Plastyczno-Literacki „Pocztówka do Świętego Mikołaja”, organizowany przez Przemyską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Przemyślu – nagrodzeni: Anna Begijowska, Maria Kaskun – III kl.; wyróżnieni: Piotr Cybulski, Julia Humeniuk – 3 SP

Luty Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Memory Master” – laureatami II stopnia zostali: Illa Krysevych i Zofia Ścibiwołk z klasy 6 SP.  Laureatami III stopnia zostali: Damian Werhun z 7 SP, Amelia Róg z 6 SP i Lena Baran z 5 SP.  Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Kowal, Weronika Kich, Julia Potrebka, Natalia Baczyk i Lena Sadowska.

Luty – XI edycja konkursu plastycznego „Dom moich marzeń” – wyróżnieni: Ladymyra Subtelna, Dmytro Serhieiev – 4 SP

 Rok szkolny 2020/2021

Wrzesień – Stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla za wyniki w nauce: Julia Potrebka, Iwona Charydczak, Julia Fil – kl. VI SP, Mikołaj Mokrauz – kl. VII SP;

Październik – IV edycja Ogólnopolskiego konkursu “Listy dla Ziemi” –

III miejsce – Michał Charydczak – uczeń kl. II SP; II miejsce – Iwona Charydczak – uczennica kl. VI SP.

Październik – ІІІ едиція конкурсу Об`єднання Лемків

„Лемківщина оком дітини”:

І категорія для діти віком „0 – ІV” : «Лемківщина оком дітини»:
ІІмісце:МихайлоХаридчак–Перемишль; Вирізнення:Наталія Бачик – Перемишль.

ІI категорія для діти віком „VVІІІ”: «На туристичних шляхах Лемковини» – Вирізнення: Івона Харидчак – Перемишль.

Listopad – Stypendium Prezesa Rady Ministrów – Natalia Kich, ucz. III LO (Gim.) oraz Piotr Kich, ucz. II LO (SP).

Grudzień – Konkurs „Bożonarodzeniowe Ozdoby” zorganizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu

I kat. 6-9 lat, Praca przestrzenna – Anna Begijowska,ucz. II kl. SP

II kat. 10-12 lat, Praca przestrzenna – Marat Lebedew, ucz. VI kl. SP

Grudzień«IX ФЕСТИВАЛЬ ШКІЛЬНОЇ ПІСНІ ІМ. ЯРОСЛАВИ ПОПОВСЬКОЇ – ОНЛАЙН»

Переможцями серед наших учнів стали:

  • в категорії садочок і нульовий клас – 2 місце – Вікторія Любович і Григорій Мацинський
  • в категорії учні класів І-ІІІ – 2 місце – Остап Філь; вирізнення – Григорій Потребка
  • в категорії учні класів ІVVI – 2 місце – Бачик Наталя; 3 місце – Вікторія Мігулка; вирізнення – Оріяна Хомік і Юлія Ґжибовська

Luty – X Edycja konkursu „Dom moich marzeń”

Olga Werhun – Laureat, Myroslava Kolii – Wyróżnienie.

Marzec – udział w II edycji Festiwalu Humanistycznego poświęconej twórczości Olgi Tokarczuk; wyróżnienie w 2 kategoriach: esej na temat „Wszystko, co istnieje. Moja czuła narracja o rzeczywistości” oraz przekład fragmentu prozy Tokarczuk z j. polskiego na j. ukraiński, Sofiia Kohut – kl. 2LOg


Kwiecień – Konkurs recytatorski „Tęczowe Rymy” – zorganizowany przez Przemyską Bibliotekę Publiczną im. Ignacego Krasickiego oraz przemyski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wyróżnienia otrzymał uczeń klasy I SP: Aleksander Róg

Kwiecień – Konkurs plastyczny Centrum Kulturalne w Przemyślu “WIELKANOCNE TRADYCJE”  – w I kat. 6-9 lat, kl. I – III praca przestrzenna (palma wielkanocna). Wyróżnienie otrzymała Ladymyra Subtelna – kl. III

Kwiecień KONKURS GALILEO 2021 organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

LAUREACI – Język angielski

Milena Ciż – klasa 4

Adriana Danyłec – klasa 6

Julia Potrebka – klasa 6

Iwona Charydczak – klasa 6

Emilia Jakubowska – klasa 6

Julia Fil – klasa 6

Sołomija Borys – klasa 7

Andzrej Kowal – klasa 7

Mikołaj Mokrauz – klasa 7

Emilia Huzij-Narożnowska – klasa 7

Sofija Borys – klasa 8

Anna Węgielnik – klasa 8

WYRÓŻNIENIE – j.angielski

Natalia Drzymała – klasa 7

Ponadto tytuł LAUREATA zdobyli:

Język polski
Iwona Charydczak – klasa 6

Julia Fil – klasa 6

Biologia

Adriana Danyłec – klasa 6

Julia Potrebka – klasa 6

Mikołaj Mokrauz – klasa 7

Historia i Geografia

Mikołaj Mokrauz – klasa 7

WYRÓŻNIENIE

Język polski

Julia Potrebka – klasa 6

Adriana Danyłec – klasa 6

Weronika Kich – klasa 7

Matematyka

Mikołaj Mokrauz – klasa 7

Maj – Kuratoryjny konkurs z języka ukraińskiego – finalistami konkursu zostały: Dariia Maryanova (kl. 8 SP), Sofija Kaplun (kl. 7 SP), Marharyta Akchiu (kl. 7 SP). Tytuł laureata zdobyły: Hanna Bodnar i Viktoriia Bogonis (kl. 8 SP).

Czerwiec – Olimpusek Sesja wiosenna dla najmłodszych.

Język angielski:

I klasa – Aleksander Róg – Dyplom laureata;

II klasa – Michał Charydczak – Dyplom laureata, Michał Fil – Dyplom laureata;

Język polski:

I klasa – Natalia Sokół – Dyplom laureata

Matematyka:

I klasa – Tymoteusz Kulon – Dyplom laureata

Maj – Kuratoryjny konkurs z języka ukraińskiego – finalistami konkursu zostały: Dariia Maryanova (kl. 8 SP), Sofija Kaplun (kl. 7 SP), Marharyta Akchiu (kl. 7 SP). Tytuł laureata zdobyły: Hanna Bodnar i Viktoriia Bogonis (kl. 8 SP)

Lipiec – Wyniki egzaminów 8-klasistów powyżej średnich wyników powiatu oraz kraju

wynik klasy              kraj               powiat

j.polski                              66 %                     60 %             62 %

matematyka                     60 %                     47 %             49 %

j. angielski                        71 %                     66 %             71 % 

j.niemiecki                        61 %                    49 %              59 %

Lipiec – Dyplom uznania od Forum Dialogu za działania na rzecz dialogu polsko-żydowskiego.

Rok szkolny 2019/2020

Październik – Pan Dyrektor Piotr Pipka otrzymał Złoty Medal za Długoletnią Służbę nadany przez Andrzeja Dudę Prezydenta RP;

Październik – ІХ Міжнародний конкурс юних бандуристів – “Волинський Кобзарик” – лауреаткою І премії в номінації бандурист – вокаліст стала учениця II класу ліцею – Наталія Кіх;

Listopad – XVII Przemyskie Dyktando – uczennica kl. V SP, Julia Potrebka, została mistrzem ortografii;

Grudzień – konkurs plastyczny ,, Bożonarodzeniowe ozdoby” – nagrodę główną zdobyła Julia Potrebka z kl. V, a wyróżnienia Milena Ciż – kl. III SP oraz Anastazja Szych – kl. III SP;

Styczeń – Gala Mistrzów Sportu z okazji 60. Jubileuszowego Plebiscytu Sportowego Nowin oraz 70-lecia gazety – I miejsce w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Miasta Przemyśla zajął Mieczysław Jałocha- nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły

Styczeń – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego “Memory Master” – laureatkami, a jednocześnie zdobywczyniami maksymalnej ilości punktów zostały Adriana Danylec oraz Iwona Charydczak, uczennice kl. V SP. Laureatkami II stopnia zostały Julia Potrebka i Julia Fil z kl. V SP, a laureaci III stopnia to Damian Werhun z kl. V SP oraz Weronika Kich z klasy VI SP. Wyróżnienia otrzymali Mikołaj Mokrauz i Paweł Cichowlaz.

Luty – stypendium Prezesa Rady Ministrów – Natalia Kich, uczennica kl. II liceum;

Marzec – Przedmiotowy Konkurs Języka Ukraińskiego ogłoszony przez Wojewódzką Komisję Konkursową w Rzeszowie – laureaci: Sofiia Sikora z kl. VIII SP, Viktoria Bogonis oraz Daria Marianowa z kl. VII SP. Finalistkami konkursu zostały: Hanna Bodnar, Sofija Borys i Karina Kuchynska z kl. VII SP.

Maj/Czerwiec – „Kangur Matematyczny 2020” Mikołaj Chamulak z kl. VI SP oraz Mirosław Koziak z kl. IV SP otrzymali wyróżnienie.

Czerwiec – Program „Szkoła dialogu 2017” – dyplom z gratulacjami oraz list od Wicemarszałka Senatu RP pana Bogdana Borusewicza z podziękowaniem za zaangażowanie w budowanie dialogu polsko-żydowskiego.

Rok szkolny 2018/2019

Wrzesień – Anna Demchenko, uczennica kl. II LO, otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla za wysokie osiągnięcia w nauce; Zoriana Szumada, uczennica III kl LO otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym;

Styczeń – Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników – nasza szkoła zajęła 1. miejsce wśród przemyskich liceów i jednocześnie 6. miejsce wśród liceów z województwa podkarpackiego a 185. miejsce w Polsce. Dzięki tak wysokiej pozycji rankingowej, otrzymaliśmy tytuł “Złotej Szkoły 2019”.

Luty – I miejsce w VII Konkursie Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn – Tedor Ficak, kl. II LO;

Luty – IV Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników – w kategorii klas 1-4 SP zajęli II miejsce w powiecie (Amelia Róg, kl. III i Julia Fil, kl. IV), a uczniowie starsi uplasowali się na miejscu IV (Sofija Borys, kl. VI i Mikołaj Chamulak, kl. V);

Marzec – międzyszkolny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas trzecich – Zofia Ścibiwołk zajęła II miejsce; Illa Krysevych zdobył III miejsce;

Marzec – Instytut Humanistyczny Jarosławskiej PWSTE, Konkurs matematyczny “Paj Dej”, uczniowie III kl. SP: Guk Inna, Koziak Mirosław, Krysevych Illa zajęli II miejsce;

Marzec – XII Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy, I miejsce w konkurencji drużynowej zdobyła nasza świetlica, I miejsce – Mikołaj Borys, III miejsce – Wiktoria Mozola;

Marzec – Olimpiada Geologiczna “Okawango” – Konkurs organizowany przez Uniwersytet Warszawski, wydział geologii. Uczeń II klasy liceum, Teodor Ficak, został finalistą tego konkursu.

Marzec – “Szkolne Prezentacje Artystyczne” – szkolny zespół tańca ludowego „Arkan” otrzymał wyróżnienie i nominacja do koncertu galowego;

Maj – Konkurs Wiedzy Ekologicznej pt. „Budownictwo zgodne z naturą” – Piotr Kich, III miejsce w konkursie.