Z mitologią za pan brat

2016-03-13_19h52_13Uczniowie klasy V i VI naszej „Szaszkewycziwky” udowodnili, że uczenie ich to nie syzyfowa praca…
W dniu 11 marca 2016 r. odbył się konkurs „Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT”. podsumowujący opracowanie zagadnień mitologicznych na lekcjach języka polskiego dla klasy piątej i przypomnienie wiedzy o kulturze antycznej dla klasy szóstej.
Na dwie godziny lekcyjne aula naszej szkoły zamieniła się w Olimp, gdyż po odpowiedzi na niełatwe zadania, uczniowie musieli przenieść się w czasy starożytnej Grecji.

2016-03-13_19h12_51Wszystkich konkurencji było sześć. Najwięcej emocji wywołały zagadki jak również kalambury, w których w dwóch kolejkach każda grupa odgadywała powiedzenie o mitologicznym rodowodzie przedstawiane przez jednego z członków drużyny.
Po zaciętej rywalizacji olimpijskie laury zdobyli:
I miejsce: Jarosław Bodnar, Roman Pudełko, Paweł Fickak, Piotr Kich (drużyna „Zeus dawaj obole”) – kl. V.
II miejsce: Oktawiusz Doroszuk, Filip Kaczmar, Maksym Nakonieczny Paweł Pryszlak (drużyna „Karpie ze Styksu”) – kl. VI.
III miejsce: Anita Szydło, Ksenia Rogólska, Wiktor Hrydowy, Piotr Kędziora (drużyna „Władcy Olimpu”) – kl. V.
2016-03-13_19h14_00Zwycięzcy konkursu otrzymali słodkości, jabłuszka dla najpiękniejszych i pamiątkowe dyplomy.
Po cyfrowym uwiecznianiu przez Hefajstosa wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.
Organizatorkami konkursu były: A. Leskiw, U. Bodnar.

2016-03-13_22h02_54

ab.