XVI Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. F. Leji

matm6 lutego 2016 uczniowie klasy 1 LO: Lewczyk Aleksandra, Lyubonko Yelyzaveta, Pavliuk Andrii, Pipka Mikołaj oraz uczniowie klasy 2 LO: Romaniec Oksana, Szumada Maria wzięli udział w etapie powiatowym XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji. Organizatorami konkursu są Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz dyrektorzy szkół, w których odbywają się poszczególne etapy konkursu. Konkurs odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego Uczennica. Przemyski etap konkursu odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

Pierwsze miejsce w lokalnym eliminacjach zdobyła uczennica naszej szkoły – Yelyzaveta Lyubonko. Serdecznie gratulujemy!