Wyjazd do teatru na spektakl „Skrzypek na dachu”

« z 10 »

W czwartek 14 grudnia uczniowie klas 8 SP, I LO oraz II LO pod opieką pani Marii Ficak i pani Małgorzaty Chaszczyn wybrali się do Rzeszowa, do teatru W.  Siemaszkowej na „Skrzypka na dachu” – musical z muzyką Jerry’ego Bocka, tekstem Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina.

Historia opowiada o życiu społeczności Żydowskiej w fikcyjnej wsi Anatewka w carskiej Rosji. Skrzypek na dachu jest także obrazem przemian w świecie, upadania tradycji, która nie wytrzymuje konfrontacji z nowymi zjawiskami. Pomimo, że całość osadzona jest na początku XX wieku, wiele mądrości zawartych w spektaklu jest aktualna do dziś. Termin wyjazdu zbiegł się z obchodzonym przez wyznawców judaizmu świętem świateł – Świętem Chanuki. Po artystycznej uczcie przeszliśmy do Miasteczka Świątecznego na Rynku miasta i do Galerii Rzeszów na przedświąteczne zakupy.