Wycieczka klasy 7sp do Jarosławia

W piątek 16 września 2022 r. uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią p. Marią Ficak wybrali się pociągiem na wycieczkę do Jarosławia.

Zaraz po przyjeździe wyruszyli w kierunku rynku, gdzie mogli podziwiać kolorowe kamienice oraz piękny budynek Urzędu Miasta. Następnym kierunkiem były podziemia, gdzie uczniowie wysłuchali historii na temat tego, po co je zbudowano oraz o jarmarkach, które się tam odbywały. Zdążyli zajść również na lody. Uczniowie zwiedzili także cerkiew greckokatolicką Przemienienia Pańskiego, w której mogli się pomodlić, poświęcić chwilę na podziwianie wnętrza budynku i zobaczyć słynącą łaskami ikonę Matki Boskiej Jarosławskiej. Dodatkowo, grupa miała możliwość zobaczyć byłe synagogi i usłyszeć historię Żydów w Jarosławiu. Uczestnicy wycieczki odwiedzili także Muzeum w Kamienicy Orsettich, gdzie mogli się zapoznać z dawną kulturą miasta. Zostali także mile zaskoczeni pięknym koncertem na organach w kościele, a na sam koniec zjedli pyszną pizzę. Mimo, że wycieczka nie była długa, uczniowie wrócili z uśmiechami do domu.

« z 6 »