Wycieczka do Sanoka klas 0-3 SP

        Dnia 26 marca 2019 roku, rankiem we wtorek o godzinie 7.30 uczniowie klas 0-3 wraz z rodzicami, zebrali się w ustalonym wcześniej miejscu, w tzw. Zatoczce przy ulicy Dworskiego, by z tego miejsca wyruszyć na wycieczkę do Sanoka.

     Celem wycieczki było zwiedzanie Skansenu w Sanoku i obejrzenie spektaklu iluzji, który prezentowano na sanockim lodowisku. W trakcie podróży uczniowie wraz z opiekunami obserwowali piękno budzącej się przyrody. Po przyjeździe do Sanoka najpierw odwiedziliśmy Skansen. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali o historii Skansenu, którą w bardzo ciekawy sposób przedstawił przewodnik. Uczestników wycieczki zaciekawiło życie ludzi w dawnych czasach, ich domy, skromne wyposażenia domów, zagrody przydomowe, rzemiosło oraz codzienne bardzo trudne życie.        W trakcie zwiedzania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań przewodnikowi, na które otrzymywali ciekawe odpowiedzi. W ogródkach przed budynkami w Skansenie trawę pokrywały pierwsze wiosenne kwiaty.

Opiekunowie informowali uczniów podając właściwe nazwy kwiatów   i roślin. Była to wspaniała żywa lekcja przyrody i historii. W drodze powrotnej uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili sklep z pamiątkami, znajdujący się na terenie Skansenu. Zakupy odbywały się w bardzo radosnej atmosferze. Każdy uczestnik kupił sobie coś miłego. Po udanych zakupach autokarem udaliśmy się na spektakl na sanockie lodowisko. Po zajęciu miejsc z zainteresowaniem obejrzeliśmy go, oklaskom nie było końca. Dzieci zobaczyły akrobatyczne sceny, aktorów i ich ciekawą grę oraz scenki iluzji. Ogromną salę widowiskową sanockiego lodowiska wypełniły uczniowie podkarpackich szkół, stąd na zakończenie spektaklu oklaski uczniów były bardzo gromkie i serdeczne. Zadowoleni udaliśmy się na smaczny obiad. W pełni sił witalnych wróciliśmy do autokaru i rozmarzeni i szczęśliwi wracaliśmy do Przemyśla. Przybyliśmy przed czasem, ale rodzice uczniów już czekali na swoje pociechy. Uradowani uczniowie trafili w objęcia swoich bliskich.