WYCIECZKA DO PARKU ŻYWIOŁÓW ARCHIPELAGU ROZTOCZE

W środę, 14 czerwca 2023 roku, uczniowie klasy czwartej wybrali się na wycieczkę do Parku Żywiołów Archipelagu Roztocze w Budach. Dwa dni po czwartoklasistach, do tego niezwykłego miejsca wybrali się również uczniowie klasy 3 SP.
      Na początku, dzieci wykonywały różne eksperymenty podczas warsztatów chemicznych oraz fizycznych. Uczniowie mieli możliwość poznania Roztocza, angażując wszystkie zmysły. Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której można dotknąć Roztocza, poczuć się jego integralną częścią w krainie zmysłów i żywiołów. Pobyt w każdej z pięciu kapsuł zmysłu, to niezapomniane i emocjonujące chwile. Dzieci bawiły się tutaj doświadczając Roztocza przy pomocy nowoczesnych technologii, komponowali własne roztoczańskie melodie, oglądali świat oczami zwierząt, rozpoznawali zapachy. Rozrywkę zapewniło władanie w urozmaicony sposób Czterema Żywiołami. Uczestnicy wycieczki spoglądali w gwiazdy, bawili się w paleontologa.
Następnie, dzieci również odwiedziły dwukondygnacyjny plac zabaw, bawiły się na podłodze interaktywnej, pokonywały laserowy tor przeszkód.
Wyjazd był też wspaniałą lekcją historii, na której odwiedzili aż 26 wiernie oddanych miniatur rozlokowanych nad rzekami Dniestr i Dniepr od Zamku w Żółkwi poprzez Złotą Bramę w Kijowe, Kamieniec Podolski, Chocim, aż po Krym i Morze Czarne.
       Na świeżym powietrzu do dyspozycji dzieci byłe huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, tyrolka oraz pajęczyna do wspinaczki. Bardzo emocjonujące i ciekawe dla dzieci było szukanie złota w piasku, gdzie każdy mógł wykopać złoto i zabrać je ze sobą. Dzieci mieli również okazję posłuchać odgłosów zwierząt żyjących na wsi oraz wydoić krowę. Później aktywnie spędzili czas na placu zabaw kreatywnych, gdzie miały do dyspozycji duże klocki kreatywne, z których zbudowały niezwykłe budowle.
      Była to niezwykle ciekawa, emocjonująca i pouczająca wycieczka, która dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.
« z 10 »