Centrum Dziedzictwa Szkła i Noworoczny Bal Charytatywny w Krośnie

W sobotnie przedpołudnie, 11 stycznia, uczniowie naszej szkoły wraz z grupą uczniów ze Lwowa wybrali się do Krosna.  Pierwszym punktem sobotniej wyprawy, było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie młodzież miała okazję odbyć niezwykłą podróż po nieznanym 'szklanym świecie’. Uczniowie mogli podziwiać piękno szklanej sztuki, poznać historię hutnictwa szkła z naszego regionu, jak również poznać tajniki technik produkcyjnych i samodzielnie spróbować wyrobu szklanych przedmiotów.

Kolejnym, głównym punktem wycieczki, był Noworoczny Bal Charytatywny, na który tradycyjnie zaproszona została młodzież naszej szkoły. Jednym z głównych inicjatorów i organizatorów tej imprezy jest Jerzy Krzanowski – Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie wraz z Grupą Nowy Styl. Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni z walorem integracyjnym i edukacyjnym. Tego roku krośnieńska hala zamieniła się w arenę przedolimpijskich przygotowań. Organizatorzy chcieli pokazać różne oblicza sportu i udowodnić, że każdy może znaleźć aktywność odpowiadającą jego zainteresowaniom i możliwościom. Dla wszystkich uczestników, przygotowano wiele gier i konkursów, pokazy sprawnościowe oraz warsztaty artystyczne związane z dyscyplinami sportowymi. Zorganizowany został też konkurs plastyczny poświęcony dyscyplinom olimpijskim, na który to piękną pracę przygotowała Iwona Charydczak, uczennica klasy 5 SP. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać również tańce w wykonaniu naszego zespołu ‘Arkan’ oraz Grupę ze Lwowa im. Ivana Bohuna prezentującą Bojowy Hopak.

Kulminacyjnym punktem balu, było obdarowanie obecnych placówek i organizacji prezentami, które pomagają w realizacji zadań        i planów. W tym roku, w rolę Mikołaja wcielił się sam pan Jerzy Krzanowski i na ręce Pana Dyrektora Piotra Pipki wręczył czek pieniężny z przeznaczeniem na modernizację pracowni komputerowej naszej szkoły.

Uczniowie ZSO nr 2 w Przemyślu, serdecznie dziękują Panu Dyrektorowi i obecnym nauczycielom w osobach p. M. Jałocha, p. M. Warło i p. O. Kopylchak za opiekę, a organizatorom balu za zaproszenie, wspaniały prezent dla szkoły i zabawę, która była miłą inauguracją ferii zimowych.