Wycieczka do Krakowa klasy 2LO

   

We wtorek 26 września, korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy II LO wraz z opiekunami panem Pawłem Łomaczem i panią Małgorzatą Chaszczyn zorganizowali wycieczkę do Krakowa. Wyjechaliśmy pociągiem z samego rana.

    Na początek zwiedziliśmy muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Krakowskie Muzeum Narodowe posiada największą kolekcję prac Wyspiańskiego: obrazy, szkice, projekty, ponad 1100 obiektów. W skład zbioru wchodzą również jego prywatny księgozbiór, osobiste pamiątki, rękopisy,fotografie.                                                                                                                     Odwiedziliśmy również Bazylikę św. Franciszka z Asyżu gdzie znajduje się witraż Stanisława Wyspiańskiego  – Bóg Ojciec – Stań się (umieszczony tam w 1904).

  Następnym punktem naszego wyjazdu był Żydowski Kazimierz ze Starą Synagogą. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Obecnie stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa, jest też jednym z ośrodków życia kulturalnego miasta.      

Pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem  do domu.     

« z 4 »