Warsztaty „Szkoły Dialogu”

      17 września, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w warsztatach antydyskryminacyjnych. Zajęcia były nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w zeszłorocznym konkursie zainicjowanym przez ‘Szkołę Dialogu’. 

                   Kurs prowadzony był przez dwóch trenerów z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, p. Karolinę Jastrzębską-Mitzner i p. Stanisława Niemojewskiego. Dzięki ich zaangażowaniu i ‘luźnemu’ podejściu do naszych pomysłów, zdołali efektywnie przekazać swoją wiedzę. Nasza młodzież dowiedziała się jak reagować, przestrzegać i nie przykładać ręki do dyskryminacji. Uczniowie zadawali ciekawe i nurtujące ich pytania, na co trenerzy próbowali odpowiadać. Podczas warsztatów, młodzież poznała etapy, od których rozpoczyna się dyskryminacja. Uczniowie dowiedzieli się, że nawet drobny żart wypowiedziany w złym czasie i do nieodpowiednich ludzi może wywołać poważne szkody.

                 Jesteśmy bardzo wdzięczni trenerom i ‘Szkole Dialogu’, że nie tylko poszerza nasze horyzonty, lecz także edukuje przyszłe, tolerancyjne społeczeństwo.

Julia Skowrońska