Święto Liczby Pi – święto matematyki w szkole

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto – uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując gazetkę z ciekawostkami „Dzień Liczby Pi”. W klasie czwartej i piątej uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi.     Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy – w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji i zdumienia! Na przerwach na dzieci czekała wesoła zabawa z poszukiwały karteczek z liczbą Pi.
« z 4 »