’Święta bez Taty’

4,5 miliona ukraińskich dzieci czeka na cud…Każdy z nas może tego cudu dokonać. 

Od 2014 roku nasza Fundacja UNITERS organizuje zbiórkę „Święta bez taty” w ramach której dzieci, które ucierpiały na skutek wojny w Ukrainie (rodzic lub oboje rodziców zginęli lub zostali ranni, stracili dom) otrzymywały symboliczne prezenty od Superelfów na święta Bożego Narodzenia. W taki sposób pokazywaliśmy im, że cały świat pamięta o nich i o ich rodzicach – bohaterach broniących Ukrainy i europejskich wartości.

Przez 8 lat nasza fundacja przekazała ponad 24 tysiące indywidualnych prezentów, a przy samej akcji pracuje ponad 3000 wolontariuszy z całego świata.

Teraz dzieci wojny – to wszystkie dzieci Ukrainy. 

Te dzieci zasypiają i budzą się pod dźwięki alarmu bombowego, lekcje częściej przerywa alarm nakazujący przejść do schronów, niż na przerwę, już zapomnieli czym jest wyjście na podwórko z przyjaciółmi. Ukraina jest bez prądu z powodu ciągłych bombardowań. Gdy nie ma prądu, często nie ma też wody, ogrzewania, internetu. Panuje zupełna ciemność i w tej ciemności żyje prawie 4,5 miliona dzieci, właśnie tyle dzieci w wieku od nowonarodzonych do 17 lat według oficjalnych danych przebywa na chwilę obecną w Ukrainie. Wszystkie dzieci bardzo boją się ciemności.

Zapalmy symboliczne bożonarodzeniowe światełko dla każdego ukraińskiego dziecka. Rozświetlmy ciemność razem.

Skład prezentu będzie zależeć od zebranych kosztów, ale bardzo chcemy podarować każdemu dziecku w Ukrainie małą latarkę jako symbol światła od świata.

 4,5 miliona prezentów – to jest nasz tegoroczny cel. 

Gdyby w każdej polskiej szkole zorganizować zbiórkę latarek dla dzieci, to ta przerażająca na pierwszy rzut oka liczba stanie się osiągalna.

Jeśli nam pomożecie, to armia Superelfów pojedzie z prezentami wszędzie, gdzie są dzieci. Poczynając od linii frontu będziemy przesuwać się do zachodnich części Ukrainy wręczając każdemu dziecku symboliczny prezent od nas wszystkich! Jak symbol nadziei i wiary w dobro, które zawsze zwycięża.

Więcej informacji o akcji na www.swietabeztaty.pl

Kontakt do organizatorów: kontakt@uniters.org.pl, Halina Andruszków +48 784 859 967 Viktoria Batryn +48 661 580 176

Zbiórka pieniężna: https://zrzutka.pl/568kbr