Radio Rzeszów w „Szaszkewiczówce”

Olga H. - Radio Rzeszów     Dnia 17 maja w ramach realizacji zajęć dziennikarskich odbyło się spotkanie uczniów klasy 6 SP z panią Olga Hałabud.

     Gość jest dziennikarzem Polskiego Radia Rzeszów. Prowadzi magazyn w języku ukraiński, „Skrynia”, przygotowuje codzienne serwisy informacyjne, współpracuje z telewizją.

    Podczas rozmowy uczniowie pytali o zalety  i wady pracy dziennikarza, o predyspozycje osobowościowe kandydatów do pracy w mediach. Usłyszeli wiele interesujących informacji na temat tego, w jaki sposób gromadzi się materiał dziennikarski, prowadzi wywiady, nagrania, jak przebiega montaż audycji. Dowiedziano się, że do 4 minutowego serwisu informacyjnego, zebranie materiału trwa nawet kilka godzin. Nie każdy materiał jest dopuszczony do emisji na antenie.

  Wiele uwagi poświęcono znaczeniu rzetelności informacji, etyce dziennikarza, roli mediów i ich wpływu na rzeczywistość.

  Pani redaktor podzieliła się osobistymi wspomnieniami dotyczącymi tego, co sprawiło, że znalazła się w tym zawodzie. Jak duże znaczenia w naszym życiu mają nasze marzenia i determinacja w ich spełnianiu. Opowiedziała o bohaterach wywiadów, którzy w szczególny sposób zapadli jej w pamięć, jak częstokroć trudno pozostawić sprawy zawodowe w drzwiach redakcji.

  Pani Olga Hałabud swą kompetencją wywarła duże wrażenie na naszej klasie.  Ponadto okazała się być niezwykle otwartą i ciepłą osobą, wspaniałą rozmówczynią.

Spotkanie było niezwykle cennym doświadczeniem.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na spotkanie!

                                                                                                  Uczniowie klasy 6

Radio Rzeszów - Olga H.