Projekt „Razem Zmieniamy Przemyśl” i przedsięwzięcia pn. „Przemyśl jest PRZE!dsiębiorczy”.

14 marca 2023 r. w Urzędzie Miasta w Przemyślu uczniowie z kl. III LO otrzymali wyróżnienie w pierwszej edycji zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu pn. „Razem Zmieniamy Przemyśl” i przedsięwzięcia pn. „Przemyśl jest PRZE!dsiębiorczy”.

320 graczy szkół ponadpodstawowych, od września do stycznia uczyło się prowadzić wirtualną własną firmę z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia pn. Branżowe Symulacje Biznesowe. Po zamknięciu pierwszej edycji dokonano oceny pracy uczniów biorących udział w zajęciach w oparciu o następujące wskaźniki:

1. wynik ekonomiczny;
  2. wskaźnik zadowolenia pracowników;
  3. wskaźnik rozwoju firmy;
  4. wskaźnik zadłużenia.

„Branżowe Symulacje Biznesowe to narzędzie przeznaczone do nauki biznesu i zarządzania. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalają ceny. Branżowe Symulacje Biznesowe – Planowanie biznesu przeznaczone jest do edukacji w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w różnych obszarach gospodarczych i branżach. To również nauka zarządzania projektami, a nasi uczniowie korzystając z tego narzędzie wcielili się w rolę projekt menedżerów, którzy byli zmuszeni podejmować realistyczne decyzje związane z prowadzeniem własnej firmy. Nad przebiegiem zajęć czuwali nauczyciele przedsiębiorczości, którzy w ramach tego projektu przeszli certyfikowane szkolenie instruktorskie uprawniające do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem wspomnianego, innowacyjnego oprogramowania.”

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom z klasy II i III LO, którzy uczestniczyli w projekcie.

Więcej na stronie: https://prl.przemysl.eu/68452/nagrodzono-laureatow-i-edycji-przedsiewziecia-przemysl-jest-przedsiebiorczy.html