Projekt 'Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy’

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Przemyślu, w okresie październik – listopad 2022 r., zrealizowany został projekt edukacyjny: „Razem Zmieniamy Przemyśl” – „Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy”, finansowany ze środków zewnętrznych, pochodzących z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa w ramach Programu Rozwój Lokalny.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas 3 LO oraz 2 LO. Uczestnicy mieli do dyspozycji symulacje biznesowe i mogli zdobywać wiedzę oraz rozwijać umiejętności podczas wirtualnej rozgrywki związanej z różnymi branżami. Branżowe Symulacje Biznesowe to narzędzie do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny. Młodzież naszej szkoły korzystała z symulacji „Biuro podróży”. Branżowa Symulacja Biznesowa “Biuro podróży” to możliwość wcielenia się w rolę współwłaściciela biura podróży i podejmowania realnych decyzji biznesowych. To sposób na bardzo praktyczne zajęcia. Uczestnicy gier ekonomicznych podkreślają, że znaczenie ułatwiają one zrozumienie zasad biznesu.