Noworoczny bal w Krośnie

     W dniu 17 stycznia 2015 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Noworocznym Balu Charytatywnym, który odbył się w hali MOSIR w Krośnie. Jednym z głównych inicjatorów i organizatorów tej imprezy jest Jerzy Krzanowski – Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie z Grupą Nowy Styl. Ten organizowany od wielu lat bal jest wielką atrakcją dla dzieci, z konkursami, zabawą, mnóstwem smakołyków oraz prezentami od św. Mikołaja. Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni z walorem integracyjnym i edukacyjnym. Tegoroczny bal odbywał się w scenerii średniowiecznego dworu. Każda placówka przygotowała specjalne herby oraz stroje dworskie. Prezentowano również tańce średniowieczne, naukę szermierki oraz walki rycerskie. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość poznania podstaw fechtunku i płatnerstwa oraz odkrycia uroków zanikających już zawodów rzemieślniczych.
     Wieczorem na bal przybył Święty Mikołaj z workiem pękającym od ilości prezentów dla każdej z placówek. Mikołaj nie zapomniał również o uczniach naszej szkoły i na ręce Pani Dyrektor Darii Kołacz wręczył nowoczesny sprzęt do naszych pracowni szkolnych.
    ZSO Nr 2 w Przemyślu serdecznie dziękuje organizatorom balu za zaproszenie, wspaniały prezent dla szkoły i zabawę, której z niecierpliwością wyczekujemy cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *