Noworoczny Bal Charytatywny w Krośnie

W dniu 18 stycznia 2014 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Noworocznym Balu Charytatywnym, który odbył się w hali MOSiR w Krośnie. Jednym z głównych inicjatorów i organizatorów tej imprezy jest Jerzy Krzanowski – Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie z Grupą Nowy Styl. Ten organizowany od wielu lat bal jest wielką atrakcją dla dzieci, z konkursami, zabawą i mnóstwem smakołyków. Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni z walorem integracyjnym i edukacyjnym. Tegoroczny bal przebiegał pod hasłem „Bezpieczeństwo i zdrowie”, a młodzież prezentowała scenki związane z udzielaniem pierwszej pomocy i sposobami postępowania w nagłych wypadkach. W trakcie balu przeprowadzona została również akcja „Lalka dla Elizy”, czyli zbiórka lalek wykonanych przez podkarpackie placówki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie dla ciężko chorej dziewczynki. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji, wystawiając na aukcję dwie tradycyjne ukraińskie lalki, motanki, przepiękne rękodzieło naszych uczennic klasy 1 liceum – Maryny Leskiw i Darii Pulkowskiej.

Wieczorem na bal przybył Święty Mikołaj z workiem pękającym od ilości prezentów dla każdej z placówek. Mikołaj nie zapomniał również o uczniach naszej szkoły i na ręce Pana Dyrektora wręczył czek pieniężny z przeznaczeniem na sprzęt audiowizualny do pracowni szkolnych.

ZSO Nr 2 w Przemyślu serdecznie dziękuje organizatorom balu za zaproszenie, wspaniały prezent dla szkoły i zabawę, która była dla nas miłą inauguracją ferii zimowych.