Noworoczny Bal Charytatywny w Krośnie

   DSCN5989

W sobotę, 13 stycznia, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Charytatywnym Balu Noworocznym, który odb się w hali MOSIR w Krośnie. W wydarzeniu wzięło udział 41 placówek z całego Podkarpacia. Jednym z głównych inicjatorów  i organizatorów tej imprezy jest Jerzy Krzanowski – Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie oraz Krzysztof Duliński wraz z Grupą Nowy Styl.

Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni z walorem integracyjnym i edukacyjnym. Tegoroczne hasło balu to tolerancja i poszanowanie odmienności kulturowej. Zaproszeni goście przygotowali prace plastyczne dotyczące tematyki  imprezy, były pokazy strojów oraz tańce z różnych stron świata, wśród których wyjątkowo zaprezentowali się tancerze naszego Arkana. Gromkie brawa wywołał taniec 'Powitalny’ i kozachok w wykonaniu naszych uczniów, jak również występ solistki i bandurzystki Magdaleny Węgielnik, uczennicy klasy 3 gimnazjum. Wszystkim zgromadzonym noworoczne życzenia  od naszej społeczności szkolnej złożył Michał Petrusevych, uczeń klasy 5 SP. Wieczorem na bal przybył św. Mikołaj z workiem pękającym od ilości prezentów dla każdej z placówek. Mikołaj nie zapomniał również o uczniach naszej szkoły i na ręce Pana Dyrektora Piotra Pipki czek pieniężny wręczyła p. Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu i PR Grupy Nowy Styl.

ZSO Nr 2 w Przemyślu serdecznie dziękuje organizatorom balu za zaproszenie, wspaniały prezent dla szkoły i zabawę, której z niecierpliwością wyczekujemy cały rok.