MINISTER ANDRZEJ HALICKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

3 listopada 2014r. Minister Administracji i Cyfryzacji, Andrzej Halicki, przybył z wizytą do naszej szkoły i wziął udział w spotkaniu przygotowanym przez społeczność Szaszkewicziwki. Szefowi MAC towarzyszyli Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Prezydent Przemyśla Robert Choma, Starosta Przemyski Jan Pączek,  Podkarpacki Kurator Oświaty, Jacek Wojtas oraz parlamentarzyści i przedstawiciele Rady Miasta.

Pan Dyrektor ZSO Nr 2, Piotr Pipka, witając znakomitych gości, podziękował Panu Ministrowi Andrzejowi Halickiemu za wsparcie udzielone przez Ministerstwo Administracji  i Cyfryzacji na przebudowę budynku naszej szkoły a w szczególności powstanie nowoczesnej auli.  Pan Dyrektor podkreślił, że aula to miejsce, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia w życiu każdego ucznia.

Pan Minister, Andrzej Halicki, zaznaczył jak wielką rolę odgrywa szkoła, w której chętnie kultywuje się tradycje oraz pielęgnuje język ojczysty, w tolerancji i współdziałaniu ze społecznością lokalną. Pan Minister zachęcił naszych uczniów do dalszego podtrzymywania tradycji i zwyczajów narodowych dając jednocześnie przestrzeń do nawiązania przyjaźni polsko-ukraińskich.

To wysokie rangą spotkanie, uświetniły występy zespołu 'Arkan’, naszych bandurzystek oraz grupy wokalnej 'Krajka’, które nagradzane były gromkimi brawami.