Klasa 6 i 7SP w Parku Żywiołów

Dnia 19 października 2023r. uczniowie klasy 6 i 7SP udali się na wycieczkę do Parku Żywiołów w miejscowości Budy na Roztoczu. To centrum edukacji i rozrywki, miejsce inspirowane roztoczańską przyrodą, historią i dziejami Kresów Wschodnich.

W tym wyjątkowym parku, wszystkimi zmysłami można było poczuć żywioły Roztocza i okolic, a przez innowacyjne technologie oraz interaktywne aplikacje miejsce to bardzo przypominało Centrum Nauki i Techniki ‘Kopernik’. Poza strefą ‘Empiria Zmysłów i Żywiołów’, jedną z głównych atrakcji wycieczki było zwiedzanie niebywałej kolekcji 26 makiet zamków i twierdz, obecnie leżących na terytorium Ukrainy. Zwiedzanie z przewodnikiem w stroju historycznym było żywą i niezwykle wartościową lekcją historii. Ciekawa dla uczniów okazała się również Kopalnia Złota i Dyniowa Kraina, której aranżacja pozwoliła na wykonanie kolorowych, jesiennych fotografii. Wszyscy bardzo aktywnie spędzili również czas na placu zabaw kreatywnych, strzelając z łuku i próbując pokonać kręty labirynt.

Podczas pobytu w Parku Żywiołów, młodzież zjadła smaczny obiad i pełna pozytywnych wrażeń grupa uczniów 'Szaszkewiczówki’ pod opieką wychowawców p. U. Bodnar i p. M. Skowronek powróciła do domu, dopytując o kolejny wspólny wyjazd.

« z 18 »