Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     W dniu 1 września 2021r. odbyło się uroczyste i wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego, ponieważ to już po raz 30 w historii przemyskiej ‘Szaszkewiczówki’ zabrzmiał dzwonek wzywający na lekcje całą naszą społeczność. Liturgia Święta w Soborze św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem Abp Eugeniusza Popowicza metropolity przemysko-warszawskiego, poprzedziła część oficjalną dzisiejszej uroczystości. Nad oprawą muzyczną liturgii czuwała s. Danyjła wraz z uczniami szkoły podstawowej. Wspólnie z kapłanami dziękowaliśmy za szczęśliwie spędzone dwumiesięczne wakacje i prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na kolejny rok wytężonej pracy i nauki.

   Kolejna część rozpoczęcia roku, ze względu na ograniczenia w funkcjonowaniu szkoły spowodowane pandemią, podzielona była na trzy tury dla każdego etapu edukacyjnego osobno.

  W trakcie uroczystości oddziałów 0-3SP, odbyła się ceremonia pasowania na ucznia klasy 1 szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści wypowiedzieli słowa ślubowania a następnie w symboliczny sposób, poprzez pasowanie ołówkiem, zostali włączeni do społeczności uczniowskiej. Podczas tej części święta, pożegnaliśmy również odchodzące na emeryturę długoletnie pracownice szkoły, Panią Marię Tucką oraz Panią Mirosławę Kozar.

 Obu Paniom dziękujemy za piękne lata współtworzenia kart historii naszej szkoły, za oddanie i trud włożony w pracę. Z okazji przejścia na emeryturę, życzymy dużo zdrowia, sił,  spokoju i radości oraz zawsze pozytywnego patrzenia w przyszłość. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomną Panie o nas i podobnie jak my wszyscy, będą dobrze wspominać wspólnie spędzone chwile. 

Zamykając dzisiejszą uroczystość, Pan Dyrektor Piotr Pipka życzył wszystkim uczniom zdrowia, zapału do nauki, wielu sukcesów, satysfakcji i radości z wyników na świadectwach kończących jubileuszowy 30 rok szkolny w odrodzonej ‘Szaszkewiczówce’.

« z 9 »