Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

           

             Po wakacyjnym wypoczynku, przyszedł czas na powrót do szkoły. W słoneczny, poniedziałkowy poranek 2 września 2019 r. zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny uroczystą Liturgią Świętą w Soborze Archikatedralnym św. Jana Chrzciciela o godzinie 8.00, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. mitrat Bogdan Stepan. Dalsza część uroczystości, odbyła się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie Pan Dyrektor Piotr Pipka serdecznie powitał zgromadzonych gości, zebranych Rodziców, nauczycieli i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do licznej grupy uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w murach naszej szkoły.

           Podczas dzisiejszego święta, odbyła się również ceremonia pasowania na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Po recytacji tekstu ślubowania przed pocztem sztandarowym szkoły, najmłodsi uczestniczy święta, zostali pasowani na ucznia symbolicznym ołówkiem.

           Oficjalną część święta, zamknął Pan Dyrektor, życząc wszystkim zgromadzonym sukcesów, satysfakcji i wytrwałości. Spotkanie młodzieży z wychowawcami klas zakończyło pierwszy po wakacjach dzień w szkole.

Fotoreportaż: Piotr Kich