Wycieczkowy czwartek

       Czwartek, 20 września, był okazją do aktywnego wypoczynku, plenerowej wędrówki            i integracji naszych uczniów, podczas wycieczek, jakie miały miejsce w teResized_20180920_114317_2n dzień.

Klasy 4-8 Szkoły Podstawowej, pod opieką wychowawców i nauczyciela historii, wyjechały na wycieczkę do Sanoka i Leska. W Sanoku, uczniowie zwiedzili skansen i wzięli udział w lekcjach muzealnych pt. „Obyś cudze dzieci uczył” oraz „Życie na Galicyjskim Rynku”. Następnie, grupa pojechała do Leska na basen przy kompleksie sportowo rekreacyjnym. Wycieczka uczniów podstawówki zakończyła się w 'Słodkim Domku’ na pysznych lodach, ciastach i deserach.

  W tym samym czasie, młodzież klasy 3G i 2LO wędrowała po rezerwacie „Nad Tanwią”, wsłuchując się w dźwięk Szumów i podziwiając uroki Roztocza. 31e88ceb-a4cc-4a4d-9393-983376bf7b74Po aktywnym wypoczynku plenerowym, przyszła kolej na Zamość a w nim zwiedzanie zespołu staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, zabytkowych kamieniczek, Katedry, Synagogi, Akademii Hetmana Zamoyskiego, fortyfikacji i bastionów. Pan przewodnik przybliżył uczniom historię miasta i towarzyszył podczas zwiedzania trasy podziemnej Bastionu VII. W przerwie zwiedzania, był czas na posiłek i smaczne zamojskie lody.  

      Przyjemną atmosferę tego słonecznego, turystycznego dnia uczniowie przenieśli w mury naszej szkoły. Być może, wspólne, wrześniowe wyjazdy staną się tradycją „Szaszkewiczówki”.