Dzień Nauczyciela


Dzień Edukacji Narodowej, który przypada 14 października, jest w większości placówek oświatowych dniem bardzo uroczystym. Tak również było i w naszej szkole. Pani Dyrektor Joanna Baran w swoim przemówieniu, przybliżyła 250 letnią już historię powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz złożyła wszystkich nauczycielom życzenia zdrowia, satysfakcji, sukcesów zawodowych i kreatywności, tak potrzebnej w pracy z młodym pokoleniem.

     To doroczne święto jest okazją do nagrodzenia i wyróżnienia nauczycieli za ich szczególne zaangażowanie oraz osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W bieżącym roku, w zaszczytnym gronie wyróżnionych przez Panią Dyrektor znaleźli się: p. Maria Ficak, p. Paweł Łomacz, p. Anna Kaczmar, p. Irena Spolska-Moklak, p. Małgorzata Skowronek i p. Rafał Włodek.

      Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców, której Przewodnicząca p. Anna Dańko złożyła życzenia a na nauczycieli czekała pyszna słodka niespodzianka. Życzenia i wyrazy wdzięczności wyraził również Samorząd Uczniowski naszej szkoły, który był inicjatorem dzisiejszego święta. Część artystyczną uświetniły wspaniałe występy uczniów klasy 3, 5, 7 i 8 SP oraz 1 LO, przygotowane przez p. Oksanę Pavlovą, p. Natalię Shelest oraz p. M. Steć.

Nasi uczniowie również  mieli okazję spędzić dzisiejszy dzień w sposób wyjątkowy i choć na chwilę poczuć się nauczycielami. Klasy licealne prowadziły dziś zajęcia lekcyjne z młodszymi uczniami. Niecodzienne lekcje wywołały wiele radości, śmiechu i wzbudziły wielkie zainteresowanie. Nietypowo, rola odpytujących nauczycieli, przypadła właśnie uczniom, a stresu towarzyszącego podchwytliwym pytaniom nie brakowało. To doświadczenie koniecznie musimy powtórzyć za rok.

Wszystkim nagrodzonym, składamy serdeczne gratulacje.

Radzie Rodziców oraz Samorządowi Uczniowskiemu Szkoły dziękujemy za życzenia, słodkości i stworzenie niezwykłej atmosfery dzisiejszego dnia.

Naszym uczniom dziękujemy za kwiaty, wyraz wdzięczności i uśmiech, który na co dzień rozświetla trud pracy nauczyciela.

« z 6 »