Druga edycja projektu „Poznajcie Nas”

     7 grudnia 2018r. w Przemyślu, odbyło się zakończenie drugiej edycji projektu ,,Poznajcie Nas”. Projekt miał za zadanie przedstawić naszym rówieśnikom z innych szkół przemyską społeczność ukraińską. ,,Poznajcie Nas 2.0″ było przedłużeniem cyklu spotkań i warsztatów z poprzedniego roku. Rok wcześniej w projekcie brały udział aż trzy przemyskie szkoły, natomiast tegoroczna odsłona obejmowała przemyską „Szaszkewiczówkę” i Ekonomik.

    Dzień zaczął się wycieczką po Przemyślu, przygotowaną przez uczniów klasy ósmej, trzeciej gimnazjum i pierwszej oraz drugiej liceum naszej szkoły. Uczniowie Ekonomika mieli okazję poznać historię m. in Greckokatolickiego seminarium, ikonostasu w cerkwi pod patronatem Jana Chrzciciela, ulicy Markiana Szaszkewicza i Ukraińskiego Domu Kulturalnego. Całość zakończyła się debatą. Spotkanie kończące miało charakter luźnej wymiany przemyśleń i pozytywów. Oprócz wymiany zdań, było to pole do zadania nurtujących pytań np. ,,Jaki barszcz jedzą Ukraińcy?”.

Po debacie przyszła kolej na rozdanie dyplomów i wymianę kontaktów. Była to druga odsłona projektu, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Tekst: Maksym Nakonieczny     Zdjęcia: Oleh Mihulka, Paweł Pryszlak