Charytatywny Bal Noworoczny w Krośnie

   W świąteczną sobotę, 19 stycznia, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Charytatywnym Balu Noworocznym w krośnieńskiej hali MOSiR.  W wydarzeniu tym, wzięło udział ponad 40 placówek i organizacji z całego Podkarpacia. Jednym z głównych inicjatorów     i organizatorów tej imprezy jest Jerzy Krzanowski – Konsul Honorowy Ukrainy           w Rzeszowie oraz Krzysztof Duliński  wraz                   z Grupą Nowy Styl.

 Tegoroczna, jubileuszowa, bo dwudziesta edycja balu, odbyła się pod hasłem przewodnim „Bal Europejski”. Organizatorzy postanowili przypomnieć młodzieży idee wspólnoty, takie jak współpraca, swoboda podróżowania, wybór miejsca pracy, ekologia oraz elementy charakterystyczne dla wybranego kraju. Zaproszeni goście przygotowali prace plastyczne dotyczące tematyki imprezy, wzięli udział w konkursach i prezentacji kultury wybranego przez siebie kraju. Wielobarwną kulturę Ukrainy zaprezentowali przez taniec członkowie naszego 'Arkana’. Występy naszych uczniów nagradzane były gromkimi brawami. W trakcie balu, upamiętniono również minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

           Wieczorem na bal przybył św. Mikołaj z workiem pękającym od ilości prezentów dla każdej z placówek. Nasza szkoła otrzymała czek pieniężny od Grupy Nowy Styl, który złożony został na ręce obecnych na balu nauczycieli.

ZSO nr 2 w Przemyślu serdecznie dziękuje organizatorom balu za zaproszenie,wspaniały prezent dla szkoły i zabawę, której  z niecierpliwością wyczekujemy cały rok.