Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

       Dnia 1 września 2020 r. z radością powróciliśmy do szkoły, ciesząc się ze spotkania z kolegami i nauczycielami po wakacyjnym wypoczynku, z nadzieją, że w nadchodzącym roku szkolnym będziemy mogli w pełni uczestniczyć w tradycyjnych, stacjonarnych zajęciach lekcyjnych. Czas zdalnego nauczania pozwolił nam docenić wartość nauki, pracy nauczycieli i wzajemnych kontaktów.

     Nowy rok szkolny 2020/2021 zainaugurowaliśmy uroczystą Liturgią Świętą w Soborze Archikatedralnym św. Jana Chrzciciela o godzinie 8.00, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Arcybiskup Metropolita przemysko-warszawski Eugeniusz Popowicz. Służba Boża koncelebrowana była przez ks. mitrata Bogdana Stepana i ks. katechetę Pawła Szadego. Nad oprawą muzyczną liturgii czuwała siostra Danijła z uczniami szkoły podstawowej. Oficjalna część uroczystości, odbyła się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie zorganizowano trzy osobne apele inauguracyjne, dla najmłodszych uczniów z klas 0-3, następnie dla klas 4-8, a na koniec dla uczniów liceum. Pan Dyrektor Piotr Pipka zaznaczył, iż nadchodzący rok będzie nieco inny niż poprzednie, z powodu nowych warunków, z jakimi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy.  Na terenie szkoły będą nam stale towarzyszyć procedury bezpieczeństwa i ze względu na nasze wspólne dobro, musimy nauczyć się ich przestrzegać.

    Podczas dzisiejszego święta, odbyła się również ceremonia pasowania na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Po recytacji tekstu ślubowania przed Pocztem Sztandarowym Szkoły, najmłodsi uczestniczy święta, zostali pasowani na ucznia symbolicznym ołówkiem.

  Na zakończenie, Pan Dyrektor życzył wszystkim zdrowia, wytrwałości w nauce, sukcesów we wszystkich działaniach, spokoju, życzliwości i nadziei na każdy czekający nas wspólny dzień nowego roku szkolnego.