Sukces uczennic z 7 klasy

Podczas zimowych ferii, kiedy wszyscy uczniowie odpoczywali, 4 dziewczyny z 7 klasy: Jula Fil, Larysa Nakonieczna, Jula Potrebka i Adriana Danyłec pracowały, tworząc wirtualny escape-room na temat Przemyśla. Ich trud się opłacił, bo stworzyły ciekawą grę, którą doceniło jury ogólnopolskiego konkursu „Geniallne miejsca”. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom było zaangażowanie uczniów w aktywne odkrywanie piękna ich małych ojczyzn – miejscowości, w których się uczą, przy jednoczesnym rozwijaniu kompetencji cyfrowych. Do konkursu, którego organizatorem było Polskie Towarzystwo Informatyczne przystąpiło ogółem 120 drużyn z 14 województw. Podczas rozdania nagród okazało się, że to właśnie nasze uczennice wygrały etap wojewódzki i dostały się do ogólnopolskiego finału. Teraz czekamy na końcowe rezultaty.

Spróbujcie razem z bohaterami escape-roomu odnaleźć tajemniczą recepturę. Skopiujcie link i otwórzcie grę w oknie przeglądarki.