Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

    Nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół ”. W programie uczestniczą dzieci uczęszczające do klas I-V szkoły podstawowej.
   W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce, warzywa oraz mleko i produkty mleczne. Tak że dzieci biorą udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkołę, mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.
   W piątek 27.05.2022r na świetlicy były przeprowadzone zajęcia które dotyczyły roli zdrowego odżywiania w codziennym życiu i jej wpływu na zdrowie, produktów wskazanych i przeciwwskazanych oraz potrzeby urozmaicenia diety, która przedstawiona jest w postaci Piramidy Zdrowego Żywienia, a także w ramach Programu były przeprowadzone kulinarne warsztaty. Wychowawczyni z dziećmi przygotowały koktajle bananowo – truskawkowe z jogurtu. Taki koktajl jest pyszny, pożywny i orzeźwiający. Świetnie sprawdzi się na śniadanie albo podwieczorek w upalne dni. Czas przygotowania takiego koktajlu zajmie dosłownie kilka minut.