Wycieczka do Łańcuta

    

     W poniedziałek, 25 października, uczniowie klasy 4 oraz 5 SP wraz z wychowawcami, Panią Wicedyrektor oraz niektórymi rodzicami mieli okazję do poznania piękna regionu i integracji między klasami.

     Uczniowie wyjechali do Łańcuta w celu zwiedzenia Muzeum – Zamek w Łańcucie. Dzień rozpoczął się zbiórką w szkole, a następnie uczestnicy wycieczki przeszli szybkim marszem na dworzec kolejowy, z którego wyruszyli pociągiem do Łańcuta. Podróż była okazją do poznania savoir-vivre w transporcie kolejowym. Na miejscu udało się zwiedzić imponującą ekspozycję sztuki cerkiewnej, o której z wielkim zainteresowaniem opowiadał Pan Jarosław Giemza. Uczniowie podziwiali ikony, które pochodzą z wielu cerkwi naszego regionu.

     Kolejnym punktem planu wycieczki była storczykarnia — miejsce, w którym rośnie wiele rodzajów i gatunków storczyków. Trafiają tam rośliny najefektowniejsze, będące w okresie kwitnienia. Uczniowie mieli również okazję do zwiedzenia stajni oraz powozowni zamkowej. Następnie mieli okazję do zwiedzenia wnętrza Zamku. Jego bogate wnętrza, piękny wystrój oraz rozwiązania architektoniczne bardzo zainteresowały każdego uczestnika wycieczki. Przewodnicy przybliżyli uczniom historię zamku i towarzyszyli podczas zwiedzania komnat zamkowych. Dzieci miały okazję do zadawania pytań o przedmioty, które znajdują się na wyposażeniu Muzeum, historię zamku, oraz o mieszkańców zamku i ich życie. W przyzamkowym parku uczniowie mieli czas, aby cieszyć się urokami pięknej jesieni. Rześkie powietrze motywowało uczniów do aktywności fizycznej, wielokrotnie grali w berka oraz zbierali kasztany. Nie zabrakło również przerwy na słodkości z pobliskiej cukierni.

     W drodze powrotnej wszyscy odpoczywali, tego dnia uczniowie przeszli bardzo dużo kilometrów. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Przemyśla z nadzieją, że nauczyciele planują kolejne wyjazdy, których w ostatnim pandemicznym czasie było coraz mniej.

« z 8 »