Warsztaty szkoleniowe i profilaktyka uzależnień

W zeszłym tygodniu odbyły się warsztaty dla uczniów naszej szkoły na temat  “Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych i portali społecznościowych”.

Celem warsztatu było uświadomienie uczniom zagrożeń jakie wynikają z nadużywania Internetu oraz nauczenie ich zarządzania czasem spędzanym przed telefonem i komputerem.

Korzyści jakie przyniósł uczniom warsztat to:

» zrozumienie, czym jest uzależnienie od Internetu i telefonu komórkowego oraz jak się objawia,

» uświadomienie zagrożeń, jakie wynikają z nadmiernego korzystania z komputera i telefonu,

» umiejętność rozróżnienia pożytecznego od bezużytecznego spędzania czasu przed komputerem,

» poznanie objawów uzależnienia,

» nabycie wiedzy, gdzie należy się zgłosić na wypadek problemu z nadużywaniem Internetu.

« z 2 »