Godło Polski Herb Przemyśla

Як до нас потрапити?

Прийом

Навчання у школі є безкоштовне. Якщо Ви зацікавлені навчанням: надішліть e-mail до секретаріату (украЇнською або польською мовами) на адрес zso2@um.przemysl.pl, де Пані Секретар надасть всю необхідну інформацію: які саме документи вислати для оформлення запрошення для візи, умови навчання, тощо.

Нагадуємо, що прийом, видача документів є безкоштовними.

Школа співпрацює з жіночим гуртожитком. Проживання в ньому платне. Для більш детальної інформації можете відвідати сайт http://bursachopina1.pl/

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

     

     19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim, które było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną ‘Żonkile’, która jest formą upamiętnienia tego wydarzenia.

      Nasi uczniowie również pamiętali o 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim i podobnie jak w roku ubiegłym, w warunkach zmuszających do zachowania społecznego dystansu, wirtualnie włączyli się w akcję ‘Żonkile’. Z inicjatywy pani Marii Ficak, uczniowie klasy 5 SP: Davyd Juchymczuk, Amelia Róg, Lena Sadowska i Zofia Ścibiwołk przygotowali dwie prezentacje o Miejscu Upamiętnienia Ofiar Holokaustu oraz historię ukrycia i ocalenia Żydów w jednej z przemyskich kamienic. W prezentacjach umieszczony został również fotoreportaż z  działalność szkoły związanej z tematyką Holokaustu. Uczniowie klas starszych, skorzystali z materiałów edukacyjnych opublikowanych przez Muzeum POLIN, które w tym roku szczególną uwagę poświęciło kobietom biorącym udział w powstaniu. Mieliśmy również okazję przeczytać relację pani Marii Ficak z pierwszych działań szkoły w ramach projektu Szkoła Dialogu oraz z XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

      Pani Natalia Rybka zainicjowała i koordynowała wykonanie przez uczniów szkoły podstawowej żonkili, symbolizujących zbiorową pamięć, nadzieję i szacunek, które to zostały sfotografowane do wspólnej mozaiki “Łączy nas pamięć”. Wykonawcami żonkili są uczniowie: Sofiia Kaplun, Timur Lebediew, Marat Lebediew, Lena Sadowska, Adriana Danyłec, Nestor Śpiwak, Julia Fil, Ivan Kolodii, Dominik Kaczmar, Wiktor Juchymczuk, Marta Korpan, Tymofii Movczan, Demian Pankiw, Mirosław Koziak, Wiktoria Mozola, Oleh Halak, Polina Zakontna, Iwona Charydczak, Amelia Róg, Julia Potrebka, Juliana Łazor, Emilia Jakubowska, Ola Werhun.

  Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję ‘Żonkile’, wykonawcom prezentacji, symbolicznych żonkili oraz opiekunom przedsięwzięć serdecznie dziękujemy. Wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, która nas jednoczy we wspólnym upamiętnianiu i oddaniu hołdu bohaterom wydarzeń z 1943 roku.

« of 10 »

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, przygotowanych przez uczniów klasy 5SP:

https://szaszk.edu.pl/wp-content/uploads/2020/03/Tatarska-3-1.pptx

https://szaszk.edu.pl/wp-content/uploads/2020/03/lasek-grochowski-3.pptx

Komunikat Dyrektora Szkoły

           Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021r., od 19 kwietnia 2021r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W związku z powyższym, odział przedszkolny w naszej szkole, od poniedziałku rozpoczyna zajęcia stacjonarne.

          We wszystkich klasach szkoły podstawowej i liceum, obowiązują dotychczasowe obostrzenia w funkcjonowaniu szkoły, zajęcia w formie zdalnej zostają przedłużone do dnia 25 kwietnia 2021r.

Dyrektor Szkoły – Piotr Pipka

ВІртуальні дні відкритих дверей. Частина 3. “Візитка та робота школи у питаннях та відповідях”

1 2 3 76