Godło Polski Herb Przemyśla

ОСІННЄ СВЯТО

 

 

« z 5 »

Zakończenie projektu “Artyści żyją wśród nas”

        Przyjechali, potrenowali, namalowali. Projekt ,,Artyści żyją wśród nas” zakończony. Wracamy do szkolnej rzeczywistości.

  Trzy dni spędzone z pędzlem w ręku, razem z innymi uczestnikami projektu, pod okiem nietuzinkowego artysty – pana Roberta Bluja były niewątpliwie ciekawym doświadczeniem. Nie był to czas stracony. Cenne uwagi artysty kiedyś zaowocują. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję warsztatów.

No Images found.

O demokracji i dialogu

       Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na temat demokracji i dialogu. Wykorzystując grę „Przepis na demokrację”, rozmawiali z prowadzącymi z Fundacji Edukacja dla Demokracji o budowaniu demokracji. Następnego dnia młodzież wzięła udział w warsztatach dotyczących komunikacji, dialogu i konfliktów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Zacznijmy od rozmowy” dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca.

Opinie uczestników z klasy 8:

      “Dzisiaj brałam udział w drugiej części warsztatów związanych z demokracją. Od razu mogę powiedzieć, że były to bardzo ciekawe zajęcia. Tematem naszego spotkania była komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, które są nieodłącznymi elementami naszego codziennego życia.
W każdym zadaniu zmienialiśmy grupy, żeby bardziej się integrować i nie zamykać w kręgu osób, które dobrze znamy. Pierwsze zadanie polegało na wzajemnym słuchaniu się. Jedna osoba opowiadała grupie jakąś historię, a reszta uczestników miała wypisać, jakie dostrzegła tam emocje, fakty i potrzeby. Następnym zadaniem było opisanie naszych potrzeb na bezludnej wyspie po 3 dniach i po 3 tygodniach. Razem doszliśmy do wniosku, że najbardziej brakowałoby nam naszych bliskich. Ostatnim zadaniem było stworzenie mapy konfliktów, w której mieliśmy przedstawić wybraną sytuację z kilku punktów widzenia i opisać relacje poszczególnych stron. Na końcu warsztatów mogliśmy zadać kilka pytań prowadzącym.
Według mnie spotkanie to było inspirujące i bardzo przydatne, ponieważ nauczyliśmy się wielu rzeczy takich jak: słuchanie siebie nawzajem, współpraca z innymi, dostrzeganie emocji innych ludzi. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie zajęcia.”


    “Dzisiaj uczestniczyłem w pierwszej części warsztatów dotyczących demokracji. Wybraliśmy sobie grupy, a następnie w takim składzie mieliśmy stworzyć własne państwo (wymyśliliśmy III Cz.P.G). Następnie naszym zadaniem było wybranie sześciu, według nas, najważniejszych składników demokracji i uporządkować je od najpotrzebniejszych do najmniej potrzebnych. Przed końcem zajęć, każdy mógł zadawać pytania prowadzącym. Na warsztatach bawiłem się bardzo dobrze i mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej tego typu lekcji.”

« z 3 »

« z 2 »

Jak namalować autoportret

      

     W środę, 6 października, zaczyna się pierwszy dzień warsztatów plastycznego projektu edukacyjnego ,,Twórcy żyją wśród nas, a my ich nie widzimy.”. Zajęcia poświęcone technikom tworzenia autoportretu poprowadzi artysta malarz dr hab. Robert Bluj. Odbędą się w siedzibie PCEN w Przemyślu. Potrwają do 8 października.

Z naszej szkoły wezmą w nich udział Sofija Hurova i p. Paweł Łomacz.

   W dniu rozpoczęcia warsztatów o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, ul Rynek 9, odbędzie się wernisaż wystawy prac artysty.

 

 

1 2 3 87