Godło Polski Herb Przemyśla

Finały Konkursów Geniallne Miejsca

     10 września w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursów „Geniallne Miejsca”, organizowanych przez Sekcję Informatyki Szkolnej PTI . Finały odbyły się w Google Campus for Startups, mieszczącym się na terenie odrestaurowanego i rozbudowanego Centrum Praskiego Koneser.

      Na uroczystość przybyły drużyny z całej Polski. Wśród finalistów znalazły się również uczennice naszej szkoły: Julia Fil, Ada Danyłec, Larysa Nakonieczna i Julia Potrebka, które za stworzony przez siebie escape-room o Przemyślu zdobyły 2. miejsce w Polsce. Po uroczystości  rozdania nagród odbyły się warsztaty, a dzień wcześniej dziewczyny miały możliwość zwiedzenia Warszawy i obejrzenia różnorodnych wystaw w CN Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mapa Polski „Geniallne Miejsca”, na której znalazł się również escape-room uczennic naszej szkoły: https://www.google.com/maps/d/viewer?ll=53.2123358338642%2C19.05355540000003&z=7&mid=1iuU9Jju6vWG_us8VIur78enKNyWsR7gm
« z 3 »

Spotkanie z panią dr Olgą Solarz

   

    Pani Olga  od pierwszych dni wojny aktywnie pomaga obrońcom Ukrainy. Była świadkiem wielu pięknych, wzniosłych a niejednokrotnie tragicznych chwil. Każda podjęta przez nią akcja podnosi morale walczących a jej działalność niewątpliwie przybliża nas do zwycięstwa. Jej osoba jest przykładem działań wolontariackich, które stają się łącznikiem między dwoma światami, pokoju i wojny.

      Nasz gość przybliżył społeczności szkolnej wojenną rzeczywistość, w której przyszło żyć żołnierzom na pierwszej linii frontu.  Najmniejszym gestem z naszej strony (kartka z życzeniami, siatka maskująca, buty, czapka, ciasto)  możemy okazać swoje wsparcie bohaterom walczącym za wolność swojego kraju i Europy.

No Images found.

Po spotkaniu z panią dr Olgą Solarz, w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka na Fundację Magia Karpat, której celem jest wsparcie potrzeb żołnierzy na pierwszej linii frontu. Uzbieraliśmy kwotę 1200 złotych, za które wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy! 

Zbieramy Talenciaki

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Uwaga!
   Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Pomóżcie nam zbierać Talenciaki Lidla „Szkoły pełne talentów” i zbieramy „Taleńciaki”, które można otrzymać robiąc zakupy w Lidlu. Jeden Taleńcia =50 zł za zakupy zawierające owoc lub warzywo .
   Za zgromadzone Talenciaki na internetowym koncie, będziemy mogły wymienić je na atrakcyjne nagrody m. in. wyposażenie szkoły.
W jaki sposób przekazać szkole Talenciaka?
Istnieje 3 możliwości :
  Można wrzucić Talenciaka do oznakowanego pudełka w naszej szkole – znajduje się ono przy głównym wejściu do szkoły oraz przy wejściu do zerówki
 Można zeskanować kod QR, który znajduje się Talenciaku i przepisać go naszej szkole
 Wejść na stronę: https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant… i przepisać kod alfanumeryczny szkole.
Każdy los przekazany na rzecz szkoły to los w loterii. Im więcej zarejestrowanych kuponów, tym większe szansy na nagrody.
Zachęcamy do udziału w akcji!!!
Dziękujemy za każdego Talenciaka! #talenciaki   #Lidl

Wycieczka do Rzeszowa

    16 września 2022 r. uczniowie kl. V- VI wybrali się pociągiem na integracyjną wycieczkę do Rzeszowa.  W programie wyjazdu był m.in. spektakl pt. „Hachiko” w Teatrze „Maska”.Spora liczba uczniów znała opowieść o tym niezwykłym psie, ale obejrzenie jej na scenie w wykonaniu aktorów było wielkim przeżyciem.

   Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Parku Trampolin „Flypark. Pobyt tam dostarczył wszystkim uczestnikom i dorosłym opiekunom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie sportowe. Po profesjonalnej rozgrzewce, pod okiem instruktora,  uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia o różnym stopniu trudności, pokonywali tory przeszkód, korzystali ze zjeżdżalni, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą, dał też okazję do zdrowego rozładowania energii. Opiekunami uczestników byli: U. Bodnar, M. Skowronek, M. Kaczmar, M. Pimenova.

   Pogoda w tym dniu dopisała, cele wyjazdu osiągnięte, rozgrzani emocjami, już planujemy kolejny wyjazd.

« z 7 »

Akcja Sprzątanie Świata

Wszystkie śmieci są nasze!

   Pod takim hasłem wystartowała 29. edycja akcji Sprzątanie Świata. Akcja ta znana jest na całej kuli ziemskiej, dlatego też przyłączyli się do niej również uczniowie naszej szkoły. 15 września siódmoklasiści wraz z opiekunką sprzątali ulicę Rakoczego i okolice dawnego kirkutu, a dzień później ich starsi koledzy z 8. klasy zebrali śmieci z ulicy Kmity i z okolic parku. Wyjście z murów szkoły było doskonałą okazją do przeprowadzenia rozmów na temat zachowań proekologicznych.

Fizyka ukryta w walizce doświadczalnej …

   W dniach 8 i 15 września 2022 roku klasa 8, na zajęciach koła przyrodniczego, miała okazję wykonywać doświadczenia z elektrostatyki, wykorzystując walizki z kartami pracy i scenariuszami.

  Pomoce te zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest rozwijanie u uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM – nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.

  Dla uczestników zajęć było to nowe doznanie naukowe, podczas którego poprzez eksperyment utrwalano podstawowe pojęcia fizyczne, następowała integracja zespołu klasowego, a także doskonalono kompetencje kluczowe.

  Wszystkim dopisywał dobry nastrój, co też można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

 

 

 

1 2 3 115