«

»

Lut 22

Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej

SONY DSC

SONY DSC

      W dniu dzisiejszym nasza szkoła gościła przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu na czele z Panem Zdzisławem Wójcikiem, Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK ‘Płomyk’ funkcjonującego przy Przemyskiej Straży Pożarnej. Inicjatorem tego spotkania był pan Rafał Jugo. W trakcie spotkania nasi goście przybliżyli młodzieży, na czym polega praca strażaka oraz przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku czy pożaru. Uczniowie utrwalili numery alarmowe i dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Strażacy omówili zasady postępowania i alarmowania w przypadku niebezpieczeństwa, prezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz pokazali część sprzętu, jaki znajduje się na wyposażeniu Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu.  Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Strażacy zaprezentowali również umundurowanie i służbowy ekwipunek oraz zorganizowali quizy i konkursy sprawdzające wiadomości naszych uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy i zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. To była bardzo pouczająca i wartościowa dla nas lekcja.